Lipe li mladosti!

Napisao/la Vinko Plovanić Published on .

dodjela02

U Zagrebu su dodijeljene godišnje nagrade HJS-a. U medaljama berićetnoj godini naši jedriličari propustili su osvojiti samo onu olimpijsku, ali to će valjda obaviti za četiri godine u Brazilu. Posebno veseli što su među nagrađenima i neki mladi jedriličari, konkretno Anja Hamerlitz, koja je ove godine osvojila svjetsku i europsku broncu u juniorskom laseru 4.7. Bravo Anja!

Evo što je u priopćenju među ostalim napisala Zrinka Grancarić, glasnogovornica HJS-a:

U 2012. hrvatski su jedriličari u seniorskoj konkurenciji olimpijskih disciplina osvojili svjetsko srebro (Tonči Stipanović u Laseru), svjetsku broncu i europsko zlato (Šime Fantela i Igor Marenić u 470), europsku broncu (Ivan Kljaković Gašpić u Finnu), zauzeli dva četvrta mjesta na EP (Pavle Kostov i Petar Cupać u 49er-u, Enia Ninčević i Romana Župan u 470), jedno peto mjesto na EP (Tina Mihelić u Laser Radialu), te nastupili na OI u rekordnih osam disciplina s 12 sportaša. Na OI 2012. CRO jedra su jedrila tri finala: 4. je bio Stipanović, 5. Kljaković Gašpić, a 6. Fantela i Marenić. Iako nije osvojena olimpijska medalja to su najbolji rezultati na OI u povijesti hrvatskog jedrenja. U juniorskoj konkurenciji sjajnu godinu imala je Anja Hamerlitz koja je osvojila svjetsku i europsku broncu u juniorskom Laseru 4.7. Obraz veterana osvijetalo je Minski Fabris osvojivši naslov europskog prvaka u Finnu. Pridodajmo tome i lijepi uspjeh modelara, srebro za Zvonka Jelačića na nedavnom EP u Cresu.