Mareniću i Fanteli srebro u Hyeresu

Published on

fantela2

Šime Fantela i Igor Marenić pobijedili su u Medal Raceu i osvojilii drugo mjesto na regati Svjetskog kupa u Hyeresu u klasi 470. Zlatnu medalju digli su aktualni svjetski prvaci, Australci Belcher i Page. U Hyeresu se ove godine jedrilo uglavnom po žestokim uvjetima, a Fantela i Marenić izvrsno su odjedrili regatu i upisali pobjede u čak četiri plova. Ovo je inače prvi put da su se naši jedriličari u klasi 470 popeli na postolje u Hyeresu. Nakon Francuske, Fantela i Marenić putuju u Barcelonu na Svjetsko prvenstvo.

Dobar nastup u Hyeresu imao je i Tonči Stipanović, koji je u laseru u konačnici zauzeo četvrto mjesto. U finalnu skupinu lasera plasirali su se i Milan Vujasinović, te Danijel Mihelić. U klasi laser radial Tina Mihelić zauzela je deveto mjesto.