ORC Kup – Frane Brate i Teuta najbolji u 2012.

Published on

brato

Pobjednik ORC Kupa Hrvatske 2012. je Frane Brate, kormilar jedrilice Teuta, a posada Teute također je bila najbolja u seriji od šest ORC Kup regata u Splitu, Vodicama, Zlarinu, Puli, Šibeniku i Biogradu. U ukupnom poretku uvjerljivo je prvi Slovak Peter Mosny (Quebramar) - jedini aktivni inozemni sudionik ovogodišnjeg natjecanja.

U konkurenciji hrvatskih kormilara i posada drugi je Krešimir Đakulović (Mareus), a treći Robert Sandalić (Gringo 2).

Uz spomenute posade, samo ih je još pet ove godine aktivno jedrilo na ORC Kupu. To je aktualiziralo pitanja o budućnosti natjecanja, o čemu se raspravljalo u Biogradu, na sastanku vlasnika brodova. Detaljnije o sudbini ORC Kupa donosimo uskoro!

                         ORC INTERNATIONAL - CUP HRVATSKE 2012 rang ljestvica - KORMILARI

 

KORMILAR

KLUB

SPLIT

VODICE

ZLARIN

PULA

BIOGRAD

ŠIBENIK

ukupno

1

Peter Mosny

FYCS

1

2

2

3

1

2

6

2

Frane Brate

Kenwood

2

5

1

2

2

6

11

3

K. Đakulović

Špinut

5

4

6

1

3

8

16

4

R. Sandalić

Uskok

3

6

3

8

4

10

20

5

B.I. Rapo

JK Val

dns

1

4

dns

5

14

24

6

Tin Matulja

FLY

dns

dns

dns

5

7

18

58

7

Armano Zekan

 MK

dns

3

dns

dns

dns

4

63

8

Ana Gojčeta

Šibenik

7

11

9

dns

9

28

64

9

Robert Radola

JK Vega

6

9

8

6

dns

dns

76

10

D. Desabota

JK Val

dns

dns

dns

dns

6

20

82

 

 

 

 

 

 

 

 

ORC INTERNATIONAL - CUP HRVATSKE 2012 rang ljestvica - KORMILARI
KORMILAR
KLUB
SPLIT
VODICE
ZLARIN
PULA
BIOGRAD
ŠIBENIK
ukupno
1
Peter Mosny
FYC Slovakia
1
2
2
3
1
2
6
2
Frane Brate
NK Kenwood Zagreb
2
5
1
2
2
6
11
3
Krešimir Đakulović
JK Špinut Split
5
4
6
1
3
8
16
4
Robert Sandalić
JK Uskok Zadar
3
6
3
8
4
10
20
5
Branko Iljadica Rapo
JK Val Šibenik
dns
1
4
dns
5
14
24
6
Tin Matulja
FLY Porozina
dns
dns
dns
5
7
18
58
7
Armano Zekan
JK Marina Kaštela
dns
3
dns
dns
dns
4
63
8
Ana Gojčeta
JK Šibenik Šibenik
7
11
9
dns
9
28
64
9
Robert Radola
JK Vega Pula
6
9
8
6
dns
dns
76
10
Damir Desabota
JK Val Šibenik
dns
dns
dns
dns
6
20
82
11
Petra Zuber
JK Ventan Šibenik
dns
10
11
dns
dns
36
85
12
Stjepan Marinovvić
JK Labud Split
dns
dns
dns
6
dns
24
86
13
Kolja Dumanić
Brutal FishSVK
4
8
dns
dns
dns
dns
96
14
Karlo Kuret
JK Labud Split
dns
dns
dns
dns
dns
12
96
15
Jiry Spurni
CZ
9
dns
5
dns
dns
26
98
16
Aleksander Sako
FYC Slovakia
dns
dns
dns
dns
dns
16
100
17
Tihana Tadinac
YC Marina Frapa
8
12
dns
dns
dns
dns
104
18
Michal Hruby
FYC Slovakia
dns
10
10
dns
dns
dns
104
19
Zdenko Bilić
JK Špinut Split
9
dns
12
dns
dns
dns
105
20
Martina Vrkić
JK Trogir Trogir
dns
dns
dns
dns
dns
22
106
21
Artem Brum
AB Sailing
dns
dns
dns
dns
dns
24
108
22
Ilgonis Baldonis
Expert Marina
dns
dns
dns
dns
dns
30
114
23
Elvis Kaić
JK Uljanik Plovidba
dns
dns
dns
4
dns
dns
116
24
Jiri Liska
Czech Yacht club
dns
dns
dns
dns
dns
32
116
25
Ante Česić
JK Labud Split
dns
7
dns
dns
dns
dns
119
26
Richard Sultz
YC Brutal fish
dns
dns
7
dns
dns
dns
119
27
Marko Zuban
JK Uljanik Plovidba
dns
dns
dns
9
dns
dns
121